Son Konu: Birbirinden Güzel Resimli Dini Güzel Sözler
Dini Resimler
Bağlama Duası Günah Mıdır?

Bağlama Duası Günah Mıdır?

11.09.21

Bir diğer anlamı ile bir insanı kendine aşık etmek olan bağlama duası dinen günah mıdır?

Bağlama Duası Nedir

Bir insanı alenen kendinize aşık etmek, şehvet uyandırmak için yapılan dualardır.

Bir insana aşık olmak kadar doğal bir şey yoktur. Ancak işler istediğiniz gibi gitmediğinde sığındığımız ilk şey dualar olabiliyor. Kul dara düştüğünde kendini rahatlatmak için duaya başvurur, ellerini açar ve Allah’a dua eder ve beklemeye geçer. Bir Müslüman’ın duaya sığınması kadar doğal bir durum yoktur.

Dinimizde bir çok dua bulunmaktadır. Bunlardan kimisi başarı, kimisi ise kötülüklerden korunmak, kimisi ise bereket içindir. Bunca dua arasında insanları kendine aşık edebilmek için bir dua var mı? Tabi ki var. Ancak dua etmek doğal bir dilek yolu olurken, bağlama duası gibi büyüler kesinlikle dinen caizdir. Kul bir kimseye ilgi duyduğunda Allah’tan dilemeli ve şehven de olsa kişinin hayatına etki edecek Bağlama Duası gibi büyülerden de uzak durmalıdır.

Dua ve Büyü Arasındaki Fark Nedir?

Dua ve büyü ilk başta birbirlerinden sevap ve günah olarak keskin bir biçimde ayrılmaktadır. Dua ile Rabbimize yaklaşırken, büyü ile onun emirlerinden uzaklaşırız. Bu sebeple aşk büyüsü yapmak yerine, dua edip en güzelini dilemekte fayda var.

Bağlama Duası ismen dua olarak düşünülebilir. Ancak düşünüldüğü zaman aşık etme büyüsü olarak geçer ve büyü dinen yasak ve günahtır. Dua ile büyüyü kul birbirinden ayırtetmelidir. Müslüman kimse Allah’ın isimlerini bu gibi büyüler için kullanmamalıdır. Özellikle aşk gibi dünyalık bir duygu için Allah’ın isimleri alet edilmemelidir.

Sevdiğim Kişinin Bana Eş Olması için Dua Etmem Caiz mi?

Sevdiğiniz kişinin eşiniz olması için dua etmeniz caizdir. Dinen herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Aşık olmak günah değildir. Sevdiğiniz kişinin elinizde olmadan aklınıza gelmesinde de bir sakınca görünmemektedir. Ancak tapar bir vaziyette sevmek doğru değildir.

Bir insan için neyin hayırlı neyin hayırsız olduğunu bilemeyiz. Belki de olması için yanıp bittiğimiz kişinin ileride bir gün ‘Keşke olmasaydı’ diyeceğimiz biri olacağını unutmamalıyız. Bu sebeple dua ederken hayırlısını dilemek, sabır ile beklemek en güzelidir.

. Pinterest hesabımızdan da resimlere bakabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Etiketler: