Son Konu: Birbirinden Güzel Resimli Dini Güzel Sözler
Dini Resimler
Çıplak Yıkanmak Günah Mıdır?

Çıplak Yıkanmak Günah Mıdır?

01.01.20

Bugün Dini Resimler olarak çıplak yıkanmak günah mıdır konumuza değineceğiz. Kapalı bir alanda kendi başınıza çıplak bir biçimde banyo yapmak caizdir. Haram olarak söylenemez. Ancak bir müslüman olarak ön ve arka avret yerlerini örtmek daha güzel olacaktır. Çıplak bir biçimde alınan gusül abdest geçerlidir, sakınca bulunmamaktadır.

Hocalara Göre Çıplak Yıkanmak Caiz Midir?

Nihat Hatipoğlu hocamıza göre; ” Banyoda çıplak yıkanmak mekruhtur. O halde olmak iyi değildir. Şortuyla beraber banyosunu yapar, daha sonra durulanacağı zaman şortunu çıkarır, saatlerce çıplak bir biçimde banyoda durmaz. Yıkanır, bornozunu giyer ve çıkar. Ama hayatta hiç çıplak olmayacak diye bir ey yok. Çıplak olmazsa nasıl tıraş olacak, nasıl kendini temizleyecek. Karı koca dahi birbirlerine yakınlaşırken üstlerinde örtü olması gerekmektedir” diyor.

Nihat Hatipoğlu Çıplak Yıkanmak Günah Mıdır videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Aynı Mekan Hem Banyo, Hem de Tuvalet Olarak Kullanılabilir mi?

Nurettin Yıldız hocamıza göre: “Tuvalet olarak kullanılan bir yerde banyo yapılabilir mi? Banyo yaparken idrar gelse banyoya yapılabilir mi? İkisinde de günah yoktur. Asıl sıkıntı olan tuvalet pisliğinin üstümüze bulaşmasıdır. Bu namaza engel olur.” Nurettin Yıldız hocamıza göre Aynı Mekan Hem Banyo, Hem de Tuvalet Olarak Kullanılabilir mi sorusunun videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. (Fetva Meclisi)

İlginizi Çekebilir:

İntihar Etmenin Günahı Nedir?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
A.
A.
1 yıl önce

Günah bence