Son Konu: Birbirinden Güzel Resimli Dini Güzel Sözler
Dini Resimler
En Etkili Dini Profil Yazıları

En Etkili Dini Profil Yazıları

16.07.18
En etkili dini profil yazıları konumuzda sizin için İslam dini için söylenmiş sözleri derledik. Birbirinden değerli din âlimleri ve onların sözlerini sizin için aşağıda paylaşıyoruz. En güzel dini sözleri sizin için seçip paylaşmaya çalıştık Paylaştığımız sözleri Whatsapp profil sözleri için kullanabilirsiniz. Ya da Facebook’ta dini sözler olarak paylaşabilirsiniz. Sözler kısa dini sözlerdir. Whatsapp durumlarınızı en etkili dini profil yazıları ile süsleyebilirsiniz. Dini profil yazıları aynı zamanda yüce Rabbimiz Allah ile ilgili sözlerden oluşmaktadır. Sitemizdeki diğer konuları gezerek diğer anlamlı dini sözlere ulaşabilirsiniz.

En Etkili Dini Profil Yazıları

İki şeyi asla unutma. Allah’ı ve ölümü… İki şeyi de unut! Yaptığın iyiliği ve gördüğün kötülüğü. Lüzumsuz şeylerin peşinden koşan lüzumsuz şeyleri kaçırır. Onca nimet varken kul hakkı yemeyin. Duam belli duyan belli. Gerisi takdiri ilahi. Ey insanlar şüphe yok ki, Allah’ın vaadi haktır. Tek kurtuluşumuzun Duam. Seni yüreğimden dilime düşürene hamd olsun Belki de ezan dünyayı Ez Rabb’ini an demekti. Şans yoktur! Allah neyi nasip ederse o vardır. Allah’ım gönlümde olanı hakkımda hayırlı eyle hakkımda hayırlı olanları da gönlüme razı eyle. Allah bir kulu severse yalvarmasını dinlemek için onu sıkıntı verir. Her insanın kıymeti ahlakının güzelliği kadardır. Sizin davranışlarınıza bakıp da müslümanlığa özenen kimseler yoksa imanınızı gözden geçirin. Ey toprak Rabbim benden razı olana dek bana sarılma. Allah bir kapıyı kaparsa emin olun ki bin kapıyı açar. Kafire karşı Elif gibi dimdik Allah’a karşı Vav gibi eğilirim.
Sevmek bu kadar güzelse kim bilir sevmeyi yaratan ne kadar güzeldir. Bütün insanlar günah işler fakat günah işleyenlerin en hayırlısı tövbe edenlerdir. Benim ümmetimin dilleri sussa dahi halleri İslâm’ı konuşur. Hz. Muhammed (SAV) Bana yakın olanlar soyumdan gelenler değil, yolumdan gelenlerdir. Hz. Muhammet (SAV) Aklın abdesti ilim ile gönlün abdesti aşk ile alınır. Hz. Ali Allah’tan gelene razı olursak Allah da bizden razı olur. Mevlana Yâ Hâdî! Sensin kalplerimize Hak yolunu gösteren. İnâyetini kâr eyle bize, hidayetini yâr eyle bize. Görmeden sevilir mi seviliyor işte, salat ve selam sana ya Resulallah… Kainatta en yüksek hakikat imandır, imandan sonra namazdır. Tatlı suyun başı, kalabalık olur. Mevlana Kurdun elinden çobanlık gelmez. Sadi Eğri ok, doğru yol almaz. Hz. Ali
Hiçbir acı, cehaletten daha fazla zahmet verici değildir. Hz. Ali İnsanı maskara eden, dilidir. Sadi Bu din Allah’ındır, yürüyecek, Mahmud ölse de o devam edecek, bütün dinlere galip gelecek. Mahmut Ustaosmanoğlu Gerçek zengin, bilgisi çok olan insandır. Hz. Ali Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol. Mevlana Cevizi kırıp özüne inemeyen, hepsini kabuk zanneder. İmam Gazali Hayat, iman ve cihaddır. Hz. Hüseyin Haksızlığa baş kaldırmayanlar, onlardan gelecek her kötülüğe katlanmalıdırlar. Hz. Ali Hayatında ekmeği yenmeyen kimsenin adı, ölümünden sonra anılmaz. Şeyh Sadi Hiç kimse, diğer bir kimsenin kulu değildir. Hz. Ali Ağlayacaksan ümmeti Muhammed (SAV)’e kurban olacaksan Hz. Allah (CC)’ye Allah’ım bunu paylaşan tüm Müslüman kardeşlerimizin günahlarını affeyle ya rabbim amin amin amin… İnsan dini kadar insandır, dünya yalandır, önemli olan tek gerçek şey imandır, ona sığındığında ruhunu huzur kaplar ve benliğin daima mutlu kalır.
Siz de beğendiğini dini sözleri yorum kısmından paylaşabilirsiniz.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
3 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zeyne0
Zeyne0
2 yıl önce

Begendimmm

Salih
Salih
2 yıl önce

Allah dualarımızı kabul etsin

Yaren
Yaren
2 yıl önce

2. Guzelmiss